Hepatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje sie funkcjonowaniem oraz chorobami wątroby, pęcherzyka żółciowego, a także dróg żółciowych. Od razu warto podkreślić, że póki co w naszym kraju hepatologia nie jest odrębną specjalnością lekarską. W praktyce oznacza to, że poradnictwem z zakresu hepatologii zajmują sie gastroenterolodzy oraz specjaliści chorób zakaźnych.

Czym zajmuje sie hepatolog?

Hepatolog to specjalista, którego powinniśmy bezwzględnie odwiedzić w przypadku problemów z wątrobą albo woreczkiem żółciowym. Lekarz ten będzie w stanie stwierdzić wszelkie nieprawidłowości, zdiagnozuje ewentualne choroby i wdroży leczenie. Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u hepatologa? W wielu przypadkach tylko odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie pozwoli nam uniknąć różnych niebezpiecznych skutków chorób wątroby i woreczka żółciowego.

Jakie choroby leczy dobry lekarz hepatolog? Do schorzeń, którymi zajmują się hepatolodzy: zaliczają się m.in.: wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych, hemochromatoza, choroba Wilsona, alkoholowa choroba wątroby, marskość wątroby itd. Wszystkie wymienione choroby wymagają profesjonalnego podejścia ze strony doświadczonego specjalisty. Jeśli zatem zależy nam na czasie, warto umówić się z hepatologiem prywatnie.

Dobry lekarz hepatolog

Czego można spodziewać się po dobrym hepatologu? Lekarz ten powinien posiadać nie tylko dogłębną wiedzę na temat funkcjonowania wątroby oraz woreczka żółciowego, ale także mieć rozległą wiedzę ogólnomedyczną. Dlaczego to tak istotne? Nie zapominajmy, że schorzenia wątroby, jak i woreczka żółciowego mogą prowadzić do różnego rodzaju powikłań – niektóre z nich mogą być dla pacjenta bardzo niebezpieczne. Stąd też, zanim umówimy się na wizytę w konkretnym gabinecie, warto zapoznać się z opiniami o danym lekarzu. Jeżeli szukają Państwo dobrego hepatologa, który jest w stanie pomóc także w przypadkach przewlekłych, jak i ostrych, serdecznie zapraszamy do naszej prywatnej kliniki. U nas mogą Państwo zawsze liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Nasi hepatolodzy pomogą chorym cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, nieprawidłową aktywność enzymów wątrobowych, zmiany ogniskowe w wątrobie i inne schorzenia.

Kiedy powinniśmy udać sie do hepatologa?

Kiedy właściwie powinniśmy udać się do dobrego hepataologa? Jakie objawy powinny być dla nas alarmujące? O wizycie warto pomyśleć, jeśli po prawej stronie brzucha wyczuwalne są guzy. Także bóle w tych rejonach są objawem, którego nie powinno sie lekceważyć. To samo zresztą dotyczy zażółcenia skóry oraz białkówek oczu. Do hepatologa powinny udać się również osoby nadużywające alkoholu. Wizyta u hepatologa zalecana jest także wszystkim osobom, u których w rodzinie występowały choroby wątroby albo które mają podwyższone poziomy AlAt, AspAt. Także długotrwałe leczenie farmakologiczne jest jednym z powodów, dla których można odwiedzić hepatologa, ponieważ duża ilość leków może prowadzić do uszkodzeń wątroby.

Jedno jest pewne – w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niepokojących objawów nie można zwlekać z wizytą u specjalisty. Tylko dobry hepatolog jest w stanie zdiagnozować, a następnie prawidłowo leczyć schorzenia wątroby.

Dobry hepatolog Wrocław – oferta BGClinic

Jeżeli są Państwo zainteresowani pomocą ze strony dobrego hepatologa we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszej prywatnej kliniki. Priorytetem jest dla nas zdrowie pacjenta, a to oznacza, że współpracujemy wyłącznie z lekarzami o najwyższych kwalifikacjach i rozległym doświadczeniu. W naszej przychodni mogą Państwo umówić sie na konsultacje z doświadczonym lekarzem hepatologiem. BGClinic we Wrocławiu oferuje najwyższy standard usług. W klinice przeprowadzone zostaną wszystkie badania laboratoryjne, które są niezbędne do postawienia diagnozy. Ponieważ nasza placówka posiada nowoczesny aparat USG, możemy zagwarantować pacjentom pełną diagnostykę wątroby.