Kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem serca zaczynają dotykać coraz liczniejszą grupę osób. Co gorsza, pierwsze niepokojące symptomy dostrzegalne są u coraz młodszych osób. Jest parę przyczyn, które mają pośredni lub bezpośredni wpływ na tę sytuację. Niewłaściwa dieta dająca efekty w postaci nadwagi jest jednym z głównych prowodyrów niewłaściwego funkcjonowania mięśnia sercowego. Bardzo negatywny wpływ na nasze serce ma też życie w stresie a także brak aktywności ruchowej. Należy pamiętać o tym, żeby nie zaniedbywać swojej kondycji fizycznej. Bycie w dobrej formie pozwoli na poprawienie nie tylko naszego wyglądu, ale też wpłynie doskonale na stan ogólnego zdrowia.

Schorzenia układu krwionośnego i serca przybierają najróżniejszą formy. Jedną z najczęściej spotykanych jest arytmia. Z taką dolegliwością można sobie dziś poradzić w sposób niezmiernie prosty jak i niebywale skuteczny. W przypadku arytmii wykonywany jest zabieg nazywany ablacją. W trakcie tego zabiegu lekarz za pomocą elektrody dociera w ten obszar serca, który jest powodem arytmii.

Elektroda emituje ciepło lub też zimno. Te dwa czynniki odpowiedzialne są za zniszczenie tkanki oraz stworzenie niedużej blizny, która charakteryzuje się tym, że nie przewodzi impulsów. Badanie serca tego rodzaju przeprowadza ten kardiolog, który ma do tego specjalistyczny osprzęt medyczny. Do leczenia podstawowych zaburzeń rytmu serca wykorzystywane są inne badania, które zaliczamy do standardowych zabiegów przeprowadzanych przez specjalistę.

Głównymi badaniami, które zlecane są przez kardiologa są ekg i usg serca wrocław – cena jest tu, przy prywatnych badaniach, istotna. W przypadku, gdy te podstawowe badania wciąż nie rozwieją wątpliwości, należy skorzystać z bardzo szczegółowego badania jakim jest badanie serca z wykorzystaniem Holtera. Badanie to pozwala na dokładne rejestrowanie pracy serca przez 24/h.

Holter pozwala na rejestrowanie pracy serca a przez to wychwycenie zaburzeń, które nie są rejestrowane przez elektrokardiogram bądź echo serca. Badanie w jakikolwiek sposób nie komplikuje codziennego funkcjonowania. Mało tego, badanie jest zdecydowanie najbardziej wiarygodne w przypadku, jeżeli przeprowadzane jest w trakcie codziennego dnia pacjenta.