Kolizje i wypadki to rzecz, która Polaków dotyka bardzo mocno. Na naszych drogach zdarza się dziennie tysiące wypadków, co jasno pokazuje, że nikt z nas nie może być pewny swoich umiejętności, a tym bardziej umiejętności i zachowań kierowców, którzy również jeżdżą po Polskich drogach. Sytuacja jest o tyle poważna, gdy mówimy o częstych wypadkach z udziałem osób po alkoholu, a także po różnego rodzaju narkotykach. W Polsce niestety na próżno szukać tendencji do kulturalnej i trzeźwej jazdy. Co prawda powoli się to zmienia w korzystną dla nas stronę, lecz sam proces jest bardzo powolny i bardzo długi.

Dlatego też powinniśmy mieć o wiele wcześniej świadomość tego, jakie kontakty i firmy powinniśmy mieć, aby pomogły nam odpowiednio w danej sytuacji. Jest wiele firm, które zajmują się właśnie wyciąganiem nas z tarapatów motoryzacyjnych.

Jedną z takich kategorii firm, są firmy, które zajmują się dostarczaniem aut zastępczych za darmo (koszt pokrywa OC sprawcy wypadku). Jest to mało popularna w Polsce, lecz świetna metoda na natychmiastowe odzyskanie auta. Jeśli tylko będziemy chcieli ruszyć dalej w drogę innym autem, opcja jest idealna dla nas, albowiem w żaden inny sposób nie uda się nam uzyskać darmowego przejazdu samochodem.

Co ważne, nie musimy mieć żadnej znajomości prawa, a także dokumentacji ze sobą. Wystarczy jedynie zadzwonić do firmy takie jak jak Servator.pl, która oferuje tego typu usługi. Dalszym etapem będzie już oczywiście uzgodnienie wszystkich szczegółów i oczekiwanie na pracownika, który dostarczy nam auto.

Kiedy pracownik przyjedzie, weźmie od nas, jak i od osoby która spowodowała wypadek pełną dokumentację, będzie ona stanowić podstawę do uzyskania auta przez nas. Pamiętajmy, iż jeśli wyjdzie, że dane ubezpieczenie OC jest najzwyczajniej lewe, nie opłacone, lub po prostu z jakiegoś powodu nieściągalne, my będziemy musieli ponieść wszystkie koszta, dlatego warto jest porozmawiać wcześniej z drugim kierowcą, który powinien udzielić nam pełnych informacji, na temat swojej sytuacji z OC.

Jeśli wszystko wyjdzie jednak prawidłowo, nam pozostanie podpisanie odpowiednich dokumentów, które będą stanowić dla nas podstawę do uzyskania auta, a następnie zgarnięcie auta i udanie się w dalszą podróż. Jak widać, cały proces jest banalnie prosty, dlatego auta zastępcze w Polsce cieszą się coraz to większym zainteresowaniem, jeśli chodzi o poziom ich wykorzystywania przez ludzi.