coconut-1501392_640Już od jakiegoś czasu słyszymy o zaletach oleju kokosowego, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Warto więc zapoznać się z tymi cudownymi właściwościami i może wypróbować je nawet na własnej skórze. Ci, którzy już to zrobili przekonują, że jest to prawdziwy skarb.
Olej kokosowy pozyskiwany jest z miąższu kokosa i uważany jest za jeden z najzdrowszych na świecie. Jest on doskonałym produktem dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i zgubić nieco kilogramów. Odchudzanie olejem kokosowym polega na tym, że po jego zjedzeniu szybciej spalane są kalorie, przyspiesza on przemianę materii, a dodatkowo dzięki niemu szybko czujemy się syci. Jego właściwości odchudzające i przyspieszające metabolizm wpływają również na poprawę stanu zdrowia wszystkich tych, którzy spożywają go codziennie, w określonej ilości. Może chociażby zapobiegać chorobom układu krążenia, jest odpowiedni również dla osób, które zmagają się z cukrzycą czy z nadciśnieniem tętniczym.
W kosmetyce może być kremem nawilżającym i wygładzającym, zarówno do ciała jak i do twarzy czy do dłoni. Jest stosowany przy wielu problemach skórnych, również wśród kobiet w ciąży na rozstępy. Jest też kremem do demakijażu, olejkiem do masażu, wmasowany pod pachy daje uczucie świeżości na cały dzień. Olej kokosowy może być też podstawą do stworzenia pasty do zębów lub peelingu, stosowany jest również do pielęgnacji niemowląt.
Ten cenny produkt ma oczywiście również zastosowanie w kuchni, gdzie wykorzystuje się go do smażenia, na jego podstawie przyrządzać można również różnego rodzaju słodkie wypieki, można dodawać go również do sosów czy koktajli. Zarówno w sieci, jak i w fachowej lekturze znajdziemy wiele przepisów z olejem w roli głównej i nie tylko.
Jedyne, co może odrobinę zniechęcać do zakupu oleju kokosowego to cena, która oscyluje wokół kwoty 60 złotych za litr. Pamiętajmy jednak, że przy tylu cennych właściwościach i zbawiennym działaniu na zdrowie i na urodę cena jak najbardziej odpowiada jego użyteczności. Zanim sięgniemy po niego na półce sklepowej sprawdźmy jakiego rodzaju jest to olej. Kupujmy tylko olej nierafinowany, jest on droższy, ale ma najwięcej cennych składników i wszystkie wymienione wyżej zalety. Rafinowany jest tańszy, ale pozbawiony wielu cennych właściwości.